• Papieski Ogród Szkolny

• Więcej zdjęć w galerii...

16 października 2007r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość związana z sadzeniem ,,Dębu Pamięci Ojca świętego Jana Pawła II” z rodzinnych Wadowic. Rok po nadaniu szkole zaszczytnego imienia Jana Pawła II udało się zasadzić dąb wyrosły z nasion poświęconych przez Tego wielkiego Papieża, dąb, który stał się kolejnym symbolem naszej szkoły.

Dzień ten rozpoczął się Mszą św. celebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. Władysława Ziółka – Metropolitę Łódzkiego. W mszy wzięli udział  księża z Dekanatu Wolborskiego. Sława skierowane prze ks. Arcybiskupa – absolwenta tutejszej szkoły –dotarły do serc zebranych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i zaproszonych Gości. Wśród nich byli m. im. Wójt Gminy Wolbórz – Henryk Sęk, Przewodniczący Rady Gminy – Bogdan Szulc, Przewodniczący Pady Powiatu – Andrzej Jaros, Radny Powiatu – Elżbieta Ościk, Dyrektor Delegatu KO- Ks. Dziekan Grzegorz Gogol z im. Ks. Z Denkanatu, Sekretarza Gminy Wolbórz – Halina ŁASKA – Orman i Radni Gminy Wolbórz oraz mieszkańcy wiosek.

Po mszy św. uroczystego zasadzenia dębu w ogrodzie, zaprojektowanym i wykonanym przez Państwo Lucynę i Wacława Miksów z Wolborza, dokonali Arcybiskup Łódzki – ks. Władysław Ziółek, Wójt Gminy Wolbórz – Henryk Sęk oraz Proboszcza Parafii Wolbórz ks. Dziekan Grzegorz Gogol.

Tablicę wykonaną przez p. S. Kruziewicza odsłonili : p. Bogdan Szulc – Przewodniczący Rady Gminy, i Radni p. Jolanta Latocha i p. Wojciech Dziadczyk.

Uroczystość została zakończona występem najmłodszych dzieci z naszej szkoły, które to w swoim przekazie przypominały wszystkim słowa kierowane do nas przez Ojca św. Jana Pawła II.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na obiad przygotowany przez Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach.

Cieszymy się, że w tak ważnym- dla Uczniów, Nauczycieli, Rodziców – Dniu, do naszej szkoły zechcieli przyjechać tak zacni goście.

Słowa skierowane w liście przesłała p. Helena Pietraszkiewicz – Wojewoda Łódzki.

Dziękujemy Wszystkim Tym, którzy pomogli w przygotowaniach i organizacji tego ważnego dla naszej szkoły Dnia.

Informacja o uroczystościach w Komornikach ukazała się w telewizji- główne wydanie Wiadomości. 16 października 2007r. o godzinie 19.30, w Intrenecie, w prasie lokalnej i ogólnopolskiej;

,,Dziennik Łódzki’’ - ,,Ziemia Piotrkowska” z dn. 19.10 2007r.

,,Niedziela”

,, Wiadomości Wolborskie”