• Szkolny Dzień Ziemi

• Z okazji Światowego Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia oraz Dnia Drzewa obchodzonego 26 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście posadzili na terenie szkolnego ogrodu 60 drzew. Była to też doskonała okazja do ukoronowania projektu „100 tysięcy drzew na 100- lecie woj. łódzkiego”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Projekt ten został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski woj. łódzkiego, a wsparcia udzielił nam Samorząd Gminy Wolbórz.
            Nie byłby możliwy on do realizacji, gdyby nie jak zawsze serdeczna i nieoceniona pomoc przyjaciół naszej szkoły- państwa Lucyny i Wacława Miksów.
            Ogromnie wsparli nas dziś, a jednocześnie chcemy przypomnieć, że są twórcami naszego przepięknego przyszkolnego ogrodu. Serdecznie im za to dziękujemy. Podziękowania należą się również przybyłym rodzicom oraz panu Grzegorzowi Klauzowi, którzy czynnie włączyli się w sadzenie drzew.

W tym dniu połączyliśmy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi. Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi…..

Całej akcji towarzyszyła bardzo miła i serdeczna atmosfera. Koordynatorem akcji była pani Agnieszka Klauz.

• Koniec Strajku.

• W związku z zakończeniem strajku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach informujemy, iż od dnia 24 kwietnia 2019 roku wracamy do zajęć edukacyjnych. Dni 15, 16, 17 kwietnia to dni Egzaminów Ósmoklasisty. Są to dni wolne od zajęć dla uczniów od oddziału przedszkolego do klasy VII.

• Strajk

• Od 8 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Komornikach przystąpiła do Ogólnopolskiego Strajku Nauczycieli! Akcja bedzie trwała do odwołania. Z uwagi na dynamikę sytuacji prosimy o Państwa wyrozumiałość i śledzenie bieżących informacji.