• Projekt „Wolność nie jedno ma imię, czyli nasze drogi do wolności”

• W związku z nadchodzącą, kolejną 101. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości,
            Szkoła Podstawowa w Komornikach, została zapraszana do udziału w projekcie realizowanym przez
            Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Proszeniu pn. „Wolność nie jedno ma imię, czyli nasze drogi do
            wolności”, który jest dofinasowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach
            Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Projekt ma za zadanie upamiętnienie lokalnych bohaterów i wydarzeń
            ważnych dla budowania tożsamości naszej małej ojczyzny. Szczegóły zawarte są w poniższym dokumencie.

Projekt.pdf

• Święto Patrona i Ślubowanie klasy I

•          Wśród zgromadzonej społeczności szkolnej oraz w gronie zaproszonych gości i rodziców uczniowie Szkoły Podstawowej w Komornikach uczcili pamięć o Ojcu Św. Janie Pawle II. By złożyć hołd tak niezwykłej postaci, jaką był Patrona szkoły, dzieci z klasy V i VI przygotowały krótki montażsłowno – muzyczny w podziękowaniu za jego życie, wiarę, dobroć i mądrość. Podkreślili w ten sposób jak bardzo cenią swojego Patrona i że jest on zawsze obecny w ich sercach.

Ten niezwykły dzień jest wyjątkowy także dlatego, iż dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie każdy pierwszak został pasowany na ucznia Szkoły Podstawowejw Komornikach przez panią dyrektor Dorotę Gieszcz. Aby zasłużyć na to wyróżnienie musieli jednak zdać mały egzamin przed królem i królową Krainy Wiedzy. Oczywiście zdali go na szóstkę. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Wiesława Gralińska i Urszula Mękarska

• Spotkanie z Policjantem

• 26 września gościliśmy w naszej szkole policjantów z Komisariatu Policji w Wolborzu. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Pierwsze spotkanie przeznaczone było dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy 0 – IV. Drugie odbyło się z uczniami klas V – VIII. Na spotkaniu policjanci w sposób przyjazny dla dzieci omówili zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa w sieci. Dzieci obejrzały filmy profilaktyczne poświęcone niewłaściwym zrachowaniom, które możemy napotkać w Internecie i konsekwencjom z tym związanym. Ze starszymi dziećmi omówiono również temat przemocy i cyberprzemocy.

• Sprzątanie Świata

• Dnia 20 września, jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Klasa  0 i przedszkolaki sprzątali teren koło szkoły, Klasa I -  Dąbrowa  (lewa strona), Klasa II-  Dąbrowa (prawa strona), Klasa IV i V-  las w Bogusławicach natomiast najstarsi uczniowie z klas VI- VIII sprzątali las w Żywocinie. Na koniec akcji uczniowie od oddziału przedszkolnego do klasy V mieli przygotowane kiełbaski z grila na terenie skoły, natomiast uczniowie, którzy sprzątali las w Żywocinie mieli zoorganizowane ognisko. Dla nich również Pan Leśniczy zorganizował słodką niespodziankę.