• ZAPROSZENIE

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkanie ze specjalistami z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, które odbędzie się we wtorek 17 grudnia 2019r. o  godzinie11.00.

Tematem będzie: Fonoholizm , czyli uzależnienie od telefonu

• SZKOŁA DO HYMNU

• W związku z tym że nasza szkoła włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu" otrzymaliśmy pamiatkowy dyplom z podziękowaniami. W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Dyplom_-_Szkola_do_hymnu.pdf​​​​​​​

• WYJAZD MIKOŁAJKOWY

• W piątek, 13 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki oraz klas I-II ze Szkoły Podstawowejw Komornikach uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi.

Była to przepiękna baśń muzyczna pt. „ Mikołaj spełnia sny”. Aktorzy przebrani w kolorowe stroje, we własnej scenografii wywoływali wśród publiczności salwy śmiechu. Ciekawe, spektakularne efekty świetlne i dźwiękowe przykuwały uwagę małych widzów. Dodatkową atrakcją były konkursy z nagrodami i zagadki Św. Mikołaja. Bezpośredni kontakt z publicznością, to jedno z najbardziej lubianych elementów przedstawień dla dzieci. Mali widzowie byli zachwyceni

• MIKOŁAJKI

• W piątek, 6 grudnia dzieci z grup przedszkolnych, odwiedzili moto Mikołaje z Grupy Motocyklowej Wolbórz. Każde dziecko otrzymało, od naszych gości upominek. Rodzice również przygotowali prezenty dla swoich pociech. Wizyta Mikołajów minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła maluchom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

• PROGRAM PROFILAKTYCZNY

• W piątek, 29 listopada wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w przedstawieniu iluzjonistycznym o tematyce profilaktyki uzależnień „TAK dla Iluzji! NIE dla nałogów”, które zostało sfinansowane przez GKRPA w Wolborzu. Uczniowie zostali oczarowani iluzjonistycznymi popisami Grzegorza Klata oraz Alicji Drozdowskiej. Zaakcentowano również ważne treści, dotyczące wartości w życiu młodego człowieka.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W piątek 25 listopada, w oddziale przedszkolnym i w klasie 0 W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci.

W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki z oddziału przedszkolnego i klasy 0 obchodziły Święto Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy. Maluchy poznały historię święta pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach o swoich ulubieńcach. Zabaw, tańców i konkurencji nie było końca. Nie zabrakło również prac plastycznych z misiem w roli głównej. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa - został osiągnięty.

• Spotkanie z leśniczym

• W piątek, 22 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy 0, uczestniczyli
            w spotkaniu z leśniczym Tomaszem Rogaczewskim pracownikiem Nadleśnictwa Smardzewice, który  przeprowadził zajęcia  na temat przygotowywania się dzikich zwierząt do zimy. Leśniczy zaprezentował zdjęcia oraz nasiona roślin, którymi żywią się zwierzęta. Bardzo ciekawie opowiadał o występujących w polskich lasach gatunkach zwierząt, ich wyglądzie, przystosowaniu do warunków życia, zwyczajach, a także niebezpieczeństwach podczas spotkania z człowiekiem. Uświadomił również dzieciom znaczenie oraz potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Zajęcia były bardzo ciekawe, budziły duże zainteresowanie uczniów.

• "Niepodległość niejedno ma imię, czyli nasze drogi do wolności" podsumowanie projektu.

• W środę 20 listopada w sali OSP w Proszenia podsumowano działania projektu, który realizowaliśmy jako partnerzy że Stowarzyszeniem na Rzecz Szkoły w Proszenia "Niepodległość niejedno ma imię, czyli nasze drogi do wolności" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa ". Podczas uroczystości młodzież wysłuchała m.in wykładu p. P. Wąsa o działalności Józefa Swarbuły "Kosa". Ponadto nasi uczniowie za udzial w konkursie fotograficznym odebrali nagrody: Piotr Kapka za III miejsce i Lena Mirowska odbrala nagrode specjalną.  Aleksandra Lec i Robert Duczek otrzymali dyplomy za udział w Quizie historycznym.

• Święto Niepodległości

• 6 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII przygotowali inscenizację upamiętniającą 101 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Recytacja została wzbogacona występami lokalnymi uczniów klasy V i VI, którzy zaśpiewali pieśni patriotyczne. Nad przygotowaniem uroczystości czuwała panie Beata Justyna i Wiesława Gralińska.