• SZKOLNE OSTATKOWANIE

• We wtorek 25 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły, zgodnie już z coroczną tradycją szkolną, odwiedzili w przebraniach pobliskie wioski. Radosnym śpiewom i recytacją towarzyszył wszystkim dobry humor i sprzyjająca pogoda. Uczniowie wraz z opiekunami bardzo dziękują mieszkańcom Komornik, Żywocina , Bogusławic, Brudak i Dąbrowy za gościnne, miłe przyjęcie, poczęstunek oraz otrzymane datki, które zostaną przekazane na realizacje i rozwój zainteresowań uczniów.

• POKAZ ASTRONOMICZNY

• 18 lutego mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska, jak wyglądają planety układu słonecznego. W ogromnym namiocie, który miał kształt półkuli mogliśmy oglądać prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji astronomicznych.

• SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM GÓRSKIM

• 13 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Marcinem Striczkiem - ratownikiem górskim grupy jurajskiej GOPR. Pan Marcin przybliżył uczniom naszej szkoły zadania, które wykonują ratownicy górscy oraz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

• ANTYMINA - BO ŻYCIE JEST LEPSZE NIŻ PICIE

• 4 lutego w Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych odbyło się spotkanie profilaktyki uzależnień pod tytułem ANTYMINA. W tym ciekawym wydarzeniu wzięła udział młodzież klas VII – VIII. Każdy
            z uczestników otrzymał plakietki "Bo życie jest lepsze niż picie" i czasopismo/komiks "KAC"
            z informacjami, gdzie można szukać pomocy w sytuacjach trudnych. Impreza miała charakter koncertu muzyki rap rapera „KOLAH”. Przedstawił on swoją twórczość, przemyślenia dotyczące doświadczeń życiowych oraz przesłanie do młodzieży odnośnie zagrożeń, jakie niosą za sobą: alkohol, narkotyki i inne używki.

• BABCIU, DZIADKU, KOCHAMY WAS!

• 31 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas I i II pod kierunkiem swoich wychowawców p. Magdaleny Striczek i p. Barbary Kruz przygotowali przedstawienie pt. Czerwony Kapturek Inaczej. Gości przywitała p. Dyrektor Dorota Gieszcz. Po obejrzeniu występu i wręczeniu przez wnuczków prezentów, wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez Samorząd Uczniowski.